Szkoła (nie) ukrywa covida

Ukrywanie informacji o zakażeniach koronawirusem wśród dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Hucie zarzucił dyrekcji placówki ojciec jednego z uczniów. – Od początku roku szkolnego sanepid nie kontaktował się z nami w sprawach związanych z pandemią ani razu, normalnie uczymy i pracujemy – komentuje Dorota Sawicka, wicedyrektor SP w Rudzie Hucie.

– W obliczu rosnącego zagrożenia covidem, chciałbym dowiedzieć się, co się dzieje w szkole w Rudzie Hucie – rozpoczyna się list ojca jednego z uczniów z gminy Ruda Huta. – Niedawno kilkoro dzieci oraz nauczycielka byli chorzy na covida, nikt nie został o tym fakcie powiadomiony. Mieli kontakt z kilkoma klasami i wieloma nauczycielami – dodaje mężczyzna.

Autor listu sugeruje też, że zakażony koronawirusem jest dyrektor szkoły, który jakiś czas temu był na imprezie, na której było ok. 30 osób, a później wziął m.in. udział w pogrzebie.

– Też nic oficjalnie nie jest powiedziane i nikt dookoła nie jest informowany. Czy ktoś w końcu coś zrobi? W Chełmie szkoły podejmują zdecydowane działania w obronie zdrowia dzieci, nauczycieli oraz wszystkich, którzy maja z nimi kontakt – komentuje mieszkaniec gminy Ruda Huta.

Dorota Sawicka, wicedyrektor SP w Rudzie Hucie, potwierdza, że jeden z nauczycieli miał pozytywny test na sars cov 2.

– Przebywa na izolacji, nie miał też w tym okresie czasu, gdy wykryto u niego koronawirusa, kontaktu z innymi nauczycielami czy uczniami – zapewnia Sawicka. Kilkoro dzieci z SP w Rudzie Hucie uczy się zdalnie, ale nie dlatego, że chorują, ale dlatego, że mieli kontakt z zakażoną osobą. – Do takiego kontaktu dochodziło jednak nie w szkole, a w domu, najczęściej z zakażonymi rodzicami – tłumaczy wicedyrektor.

Sawicka zapewnia, że szkoła niczego nie ukrywa. Po prostu informacje o zakażeniach i ewentualnych kwarantannach otrzymuje od sanepidu. – W tym roku szkolnym sanepid w sprawach pandemicznych jeszcze się z nami nie kontaktował. Pracujemy normalnie, uczymy zachowując wszelkie normy bezpieczeństwa – podkreśla.

Stanu zdrowia dyrektora SP w Rudzie Hucie Sawicka nie chciał komentować. Potwierdziła jedynie, że przebywa na zwolnieniu lekarskim. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here