Szkoła w Kamieniu z nowym dyrektorem

Niespodzianek nie było. Alicja Nafalska, która od 2005 roku pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Strachosławiu, zostaje na stanowisku na kolejne pięć lat. Z kolei Szkołą Podstawową w Kamieniu od 1 września pokieruje Edyta Ośko. Pełniąca obecnie obowiązki dyrektora Dorota Adamczyk z końcem sierpnia ma zostać odwołana.

W ubiegły piątek 3 lipca w gminie Kamień odbyły się konkursy na dyrektorów Szkoły Podstawowej w Strachosławiu i Szkoły Podstawowej w Kamieniu. Do pierwszego przystąpiła jedynie Alicja Nafalska. Zresztą z góry wiadomo było, że nikt więcej raczej nie złoży oferty. Nafalska szkołą w Strachosławiu kieruje już od 2005 roku. Zgodnie z oczekiwaniami pewnie wygrała czwarty już konkurs, zapewniając sobie czwartą pięcioletnią kadencję. Jak ustaliliśmy, w głosowaniu poparło ją 10 członków komisji konkursowej, dwóch natomiast wstrzymało się od głosu.

Trzy kandydatki zgłosiły się natomiast do konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej w Kamieniu. Były to: Dorota Adamczyk – pełniąca obecnie obowiązki dyrektora w placówce, Edyta Ośko – dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerniejowie, prowadzonej przez stowarzyszenie i Beata Adamczyk – nauczyciel z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie.

Za faworytkę uważano Edytę Ośko, związaną z gminą Kamień od lat. Niespodzianki nie było, komisja konkursowa w drugim głosowaniu zdecydowała, że dyrektorem zostanie właśnie E. Ośko. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w pierwszym głosowaniu obecnej dyrektor SP w Czerniejowie do ostatecznej wygranej zabrakło jednego głosu. W dogrywce znalazła się jeszcze Beata Adamczyk. Pełniąca obowiązki dyrektora w Kamieniu Dorota Adamczyk uzyskała najniższą liczbę głosów.

Wójt gminy Kamień, Dariusz Stocki powierzył D. Adamczyk pełnienie obowiązków dyrektora szkoły do 24 października br. Już wiadomo, że z końcem sierpnia wyda zarządzenie odwołujące obecną dyrektor z piastowanej funkcji. Edyta Ośko stanowisko dyrektora SP w Kamieniu ma objąć 1 września br. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here