W Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie wystartowała Letnia Akademia Judo

Rozpoczęły się wakacje i kolejna edycja Letniej Akademii Judo. W tym roku zajęcia odbywają się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie.
Letnia Akademia Judo funkcjonuje cyklicznie już od 25 lat. – To zajęcia dla dzieci i młodzieży pozostającej w okresie wakacji czy ferii w miejscu zamieszkania, zarówno dla ćwiczących judo, jak i początkujących – mówi Waldemar Białowąs, pomysłodawca i organizator Letniej Akademii Judo.
Jak podkreśla Waldemar Białowąs, judo oprócz umiejętności sportowych kształtuje charakter, poszerza wyobraźnię ruchową, rozładowuje agresję, uczy koncentracji i samodyscypliny, a także daje możliwość dżentelmeńskiej rywalizacji z poszanowaniem przeciwnika. – Uniwersalność zasad judo umożliwia przełożenie ich na życie codzienne i stosowanie w procesie wychowania młodych judoków – dodaje Białowąs.
Zajęcia odbywają się codziennie w godz 8.30 – 10 w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 52 na Felinie.

W zajęciach uczestniczy blisko 40 dzieci i młodzieży. Najmłodsi adepci judo pozują do zdjęcia z trenerem Waldemarem Białowąsem oraz Małgorzatą Stacharską, dyrektorką Szkoły Podstawowej Nr 52