Szlaban przed ChSM

Na parkingu przed budynkiem Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej montowana jest brama. Będzie otwierana zdalnie – ale tylko przez współwłaścicieli budynku i najemców lokali, gwarantując im miejsca parkingowe. – Dla uprzywilejowanych miejsca są, a co z resztą? – pytają chełmianie.

Problem ze zbyt małą ilością miejsc parkingowych dotyczy całego osiedla XXX-lecia. Od dłuższego czasu borykają się z tym także petenci i pracownicy ChSM oraz najemcy i współwłaściciele biurowca. Miejsc postojowych brakuje, bo wielu kierowców zostawia tam swoje auta i np. idzie na cały dzień do pracy albo na zakupy do centrum miasta. Do ChSM wpływało mnóstwo skarg w tej sprawie, dlatego zapadła decyzja, aby w końcu uporządkować kwestie parkowania przed ChSM. Wyznaczono parking dla współwłaścicieli i najemców biurowca. Do dyspozycji mieli miejsca z zamontowanymi pachołkami zamykanymi na kluczyk. Ale nie zdało to egzaminu, bo pachołki były niszczone. W ChSM postanowiono zastosować inne rozwiązanie – bramę otwieraną sygnałem GSM, za pomocą telefonów komórkowych. Taka brama zamontowana jest na parkingu bloku przy ul. Lubelskiej 66, gdzie mieszkańcom miejsca postojowe blokowali inni kierowcy. Brama montowana jest przed ChSM. Niektórzy mają jednak w tej kwestii wątpliwości.
– Zamieszczono tu zakaz wjazdu i montują bramę, odgradzając część parkingu – mówi jedna z chełmianek. – Teraz na parking wjadą pewnie tylko nieliczni, uprzywilejowani. A co z petentami? Często zdarza się, że pacjenci ośrodka zdrowia, który znajduje się w ChSM, potrzebują pomocy ratowników medycznych. W jaki sposób za bramę, pod drzwi ChSM, wjedzie karetka, skoro brama będzie zamknięta?
Pracownicy ChSM tłumaczą, że muszą zapewnić miejsca parkingowe współwłaścicielom nieruchomości.
– Nieruchomość położona przy ulicy Lwowskiej 51 stanowi współwłasność, nie jest wyłączną własnością ChSM – mówi Maciej Cieślak, zastępca prezesa ds. technicznych ChSM. – Współwłaściciele wnoszą środki finansowe na utrzymanie tej nieruchomości. Powodem zainstalowania bramy była konieczność zapewnienia im miejsc parkingowych, ponieważ partycypowali w kosztach remontu tego parkingu. Część parkingu nadal będzie dostępna dla petentów instytucji znajdujących się w budynku. Brama otwierana będzie sygnałem GSM, za pomocą telefonów komórkowych, co nie będzie stanowiło problemu dla służb ratunkowych.
Dla współwłaścicieli i najemców przewidziano 14 miejsc parkingowych plus jedno dla osoby niepełnosprawnej (jeszcze nieoznakowane). Z kolei dla petentów, którzy przyjadą załatwić sprawę w biurowcu ChSM do dyspozycji pozostanie piętnaście miejsc parkingowych plus dwa dla niepełnosprawnych. Pracownicy ChSM mają dla siebie parking na tyłach budynku. Ilość miejsc jest ograniczona. Nie wystarczy ich ani dla wszystkich zatrudnionych w biurowcu ChSM, ani dla petentów. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here