Szlachetni wolontariusze poszukiwani

Trwa nabór wolontariuszy do tegorocznej edycji „Szlachetnej paczki”. Warunek jest jeden – ukończone 16 lat. W ubiegłym roku dzięki darczyńcom i osobom, które zaangażowały się w akcję w Lubelskiem udało się pomóc blisko 700 rodzinom, w tym kilkudziesięcioma z Lublina i powiatu świdnickiego.


„Szlachetna paczka” to jedna z najbardziej znanych i skutecznych akcji charytatywnych w kraju. W jej ramach potrzebujące rodziny otrzymują materialną pomoc, dzięki której ich życie może stać się choć trochę łatwiejsze i weselsze. Finał akcji przypada w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia, ale przygotowania do tego dnia zaczynają się na wiele miesięcy wcześniej, od zrekrutowania wolontariuszy, którzy poprowadzą akcję. W Świdniku właśnie trwa ich nabór.

– Serdecznie zachęcamy wszystkich do zaangażowanie się w tę wspaniałą akcję. Aby zostać wolontariuszem należy wejść na stronę internetową superw.pl/zostan-wolontariuszem-paczki, wybrać województwo lubelskie i powiat świdnicki, a następnie wypełnić krótką ankietę. Im więcej wolontariuszy, tym większej liczbie rodzin będziemy w stanie pomóc – zachęca Tomasz Kuśmierczyk, który od kilku lat pełni rolę lidera „Szlachetnej Paczki” w powiecie świdnickim.

Aby dołączyć do wolontariatu, należy mieć ukończone 18 lat. Przyjmowane są także zgłoszenia od osób, które ukończyły 16 rok życia, ale w ich wypadku będzie wymagana zgoda rodziców lub opiekunów.

W ubiegłym roku w ramach akcji „Szlachetna paczka” w powiecie świdnickim obdarowano 22 rodziny z naszego powiatu, na łączną kwotę ponad 100 tys. zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here