Szli za lepszym życiem

Pies Straży Granicznej, służący na co dzień w placówce w Woli Uhruskiej, wywąchał dwóch nielegalnych migrantów, którzy po przepłynięciu Bugu szli „za lepszym życiem” na Zachód. Zatrzymani młodzi Ukraińcy zostali przekazani ukraińskim służbom.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Woli Uhruskiej, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji, zatrzymali w rejonie granicy państwa dwóch obywateli Ukrainy. Stało się to we wtorek (31 lipca) podczas realizacji zadań służbowych na tzw. zielonej granicy. – Funkcjonariusze SG dokonali zatrzymania dwóch osób, które pieszo poruszały się na terenie powiatu włodawskiego, kierując się od granicy państwa w głąb kraju – mówi Dariusz Sienicki z NOSG w Chełmie.

– Do zatrzymanych doprowadził funkcjonariuszy pies służbowy, który podjął trop przy rzece granicznej Bug. Ustalono, że zatrzymani to obywatele Ukrainy. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, iż chcieli dotrzeć „za dobrobytem” do Polski lub dalej, do Europy Zachodniej. Zatrzymani mężczyźni (20 i 21 lat), po przeprowadzeniu wobec nich czynności administracyjnych, zostali przekazani stronie ukraińskiej. (b)