„Szóstka” w nowej odsłonie

Termomodernizacja SP nr 6 dobiega końca

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta przy ul. Czwartaków całkowicie zmieniła swoje oblicze. Poszarzały, brudny budynek z lat 50-tych ubiegłego wieku nie tylko zyskał estetyczną elewację, pod którą znalazło się nowe docieplenie ścian, ale również nowe instalacje wewnętrzne i zagospodarowanie otoczenia budynku.


To efekt dobiegającej końca termomodernizacji szkoły w ramach realizowanych przez miasto dwóch unijnych projektów pt. „Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej w Lublinie’” zakładającego termomodernizacją 6 obiektów oświatowych o wartości 31,5 mln zł.

W „Szóstce” obejmował on m. in. docieplenie ścian zewnętrznych i fundamentowych oraz stropodachów, wymianę większości stolarki okiennej i drzwiowej, remont dachu, wymianę instalacji wody zimnej, ciepłej, gazowej, centralnego ogrzewania, wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej w sali gimnastycznej. Powstało też nowe oświetlenie wokół budynku i przyłącze kanalizacji deszczowej.

Koszt inwestycji, którą realizuje firma POL-BUD MORAWSKI z Michowa, to ok. 2,5 mln zł, a termin to 31 sierpnia, ale całość gotowa powinna być kilka tygodni wcześniej.

– Kończymy realizację tego zadania. Obecnie trwają już ostatnie prace w zakresie instalacji, które dotyczą przewodów wentylacyjnych. Na zewnątrz prowadzone są zaś prace przy budowie opaski wokół budynku i dojść do szkoły – mówi Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Aktualnie do SP nr 6, uważanej za jedną z lepszych podstawówek w mieście, uczęszcza niespełna 600 uczniów. Od 1 września naukę w odnowionym gmachu rozpocznie setka maluchów, z których 75 zostało zapisanych do klas pierwszych, a 25 trafiło do funkcjonującej w szkole „zerówki”.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here