Szpital – Orłem

(14 czerwca) Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie otrzymał prestiżową nagrodę specjalną w Plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości jako Placówka Medyczna.

Tytuł przyznawany jest przez Prezydium Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl podmiotom oraz osobom, których zaangażowanie i wkład pracy w prowadzoną działalność przyczyniły się do rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

W Sangate Hotel Airport odbyła się Wielka Gala „30 lat Wolności RP”, organizowana przez Przedsiębiorcy.pl wraz z Mazowieckim Zrzeszeniem Handlu, Przemysłu i Usług. Podczas uroczystości poznano m.in. Laureatów XVI edycji Plebiscytu „Orły Polskiej Przedsiębiorczości”. Galę, w której uczestniczyło ok. 750 osób, otworzył Robert Składowski – prezes Federacji Przedsiębiorcy.pl.

Słowa uznania przekazał zgromadzonym doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Finansów Tomasz Tokarski. Głos zabrał również Janusz Piechociński – wicepremier, minister gospodarki w latach 2012-2015, a obecnie prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja. Galę poprowadzili: Joanna Jabłczyńska i Krzysztof Ibisz.

W imieniu włodawskiego szpitala nagrodę specjalną w kategorii „Placówka medyczna” odebrał wicestarosta – Tomasz Korzeniewski oraz z-ca dyrektora SPZOZ we Włodawie Elżbieta Korszla. – To dla nas, jako powiatu, wyjątkowe wyróżnienie – mówi T. Korzeniewski. – Cieszy nas fakt, że wbrew głośnej krytyce nielicznych, nasz szpital ma się coraz lepiej i jest to doceniane również na forum krajowym. Ta nagroda przedsiębiorców szczególnie nas cieszy.

Włodawski szpital zwiększył przychody z NFZ w 2018 r w porównaniu z 2016 r. o 22%. W ub.r. pozyskał fundusze na 9 projektów z udziałem środków unijnych, w tym osiem z RPO na łączną kwotę ponad 12,6 mln zł (dofinansowanie z UE wyniosło 11,2 mln zł). Szpital niemal cały czas gospodarował ze stratą, co doprowadziło m.in. w 2014 r. do utraty płynności finansowej. SPZOZ nie wdrażał sytemu naprawczego, ale dzięki właściwym decyzjom dyrektor szeptała, od 2017 r. uzyskał pełną płynność finansową. (gd)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here