Sztafeta pątników do Częstochowy

Rozpoczęły się zapisy na 42. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Jednakże w tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, będą one odbywały się wyłącznie przez internet. Także sama pielgrzymka będzie wyglądała inaczej – będzie miała formę sztafety.


Każdego dnia na szlak wyruszą inne osoby, które wcześniej zapiszą się online u księży przewodników z danej grupy. Począwszy od 4 sierpnia konkretną trasę będą przemierzały określone grupy. Zgodnie z rekomendacjami sanepidu, jednocześnie na szlak może wyjść maksymalnie 150 osób, dlatego pielgrzymi będą podzieleni na 3 grupy po 50 osób. Dzięki temu łącznie w wydarzeniu będzie mogło wziąć udział ponad 1000 osób.

– Pierwsza grupa wyruszy na trasę we wtorek 4 sierpnia. Pielgrzymka będzie o dzień krótsza niż w latach poprzednich. Pielgrzymować będziemy tylko w jednej kolumnie trasą na Urzędów i Annopol. Pierwszego dnia pątnicy dochodzą do Wilkołaza i oczywiście wracają do Lublina. Drugiego dnia będziemy w Księżomierzy z mszą świętą u Otylii. Później trasa nawiązuje do tradycyjnego szlaku z lat ubiegłych – mówi ks. Mirosław Ładniak, przewodnik LPP.

Zapisy online trwają do 10 lipca. Podczas pielgrzymowania każdy indywidualnie musi zabezpieczyć sobie posiłek oraz środki dezynfekcyjne. Nie będzie też możliwości nocowania na trasie, nawet u znajomych czy zaprzyjaźnionych rodzin.

W tym roku pielgrzymce przyświeca hasło „Soli Deo”, nawiązujące do postaci ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wszystkie aktualne informacje znajdują się na stronie: pielgrzymka.lublin.pl. MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here