Szukają chętnych do komisji

Do czwartku, 14 marca, mogą się zgłaszać osoby chętne do zasiadania w obwodowych komisjach wyborczych ds. referendum poświęconego przyszłości górek czechowskich.


W każdej komisji ma zasiąść 6 lub 7 członków, a zatem w całym mieście potrzeba około 1200 chętnych. Szeregowy członek zarobi 150 złotych, zastępca przewodniczącego 165 złotych, a przewodniczący 190 złotych. W skład komisji może wejść każdy pełnoletni mieszkaniec Lublina. Trwa przyjmowanie zgłoszeń, które można składać w budynku ratusza (plac Władysława Łokietka 1, sala numer 3).

W poniedziałek, 11 marca i we wtorek, 12 marca zgłoszenia będą przyjmowane w godzinach 12 – 19; w środę, 13 marca i w czwartek, 14 marca w godzinach 12-20. Jest też możliwość zostawienia zgłoszenia w specjalnych urnach, które znajdują się w budynku ratusza i w biurze obsługi mieszkańców przy ulicy Wieniawskiej. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej lublin.eu. Co się stanie, jeśli do zasiadania w komisjach zgłosi się zbyt mała liczba kandydatów? – Rozważymy możliwość przedłużenia zapisów – mówi Bartosz Margul, radny klubu Krzysztofa Żuka, członek miejskiej komisji wyborczej, która będzie czuwać nad przebiegiem całego referendum.

Warto przypomnieć, że lubelski deweloper TBV chce postawić bloki mieszkalne na 30 hektarach górek w zamian za przekazanie miastu pozostałych 75 hektarów na park oraz współfinansowanie jego powstania. W niedzielę, 7 kwietnia, mieszkańcy Lublina odpowiedzą na pytanie „Czy jest Pan/Pani za tym, aby gmina Lublin zmieniła obecnie dopuszczony miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego rodzaj zabudowy z usługowej, komercyjnej i sportowo-rekreacyjnej na zabudowę mieszkalno-usługową na nie więcej niż 30 ha terenu tzw. górek czechowskich, w zamian za sfinansowanie przez obecnego właściciela zagospodarowania pozostałych 75 ha tego terenu, jako zieleni publicznej (parku naturalistycznego), przy zachowaniu cennych przyrodniczo walorów i przekazaniu go gminie Lublin?”.

Grzegorz Rekiel