Szukają dyrektora do MOSiR-u

Do wtorku 20 lipca chełmski magistrat czeka na oferty od kandydatów na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od blisko roku pełniącym obowiązki dyrektora jest Jan Konojacki.

Przez ponad siedem lat Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zarządzał Krzysztof Białowicz. W lipcu 2013 roku na stanowisku dyrektora zastąpił Zbigniewa Mazurka, który wówczas awansował na prezesa spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. Białowicza w kwietniu minionego roku z dyrektorskiego stołka niespodziewanie odwołała wiceprezydent Dorota Cieślik. Po zakończeniu trzymiesięcznego wypowiedzenia, Krzysztof Białowicz wrócił na dawne stanowisko kierownika utrzymania obiektów. Z początkiem sierpnia 2020 r. prezydent Jakub Banaszek obowiązki dyrektora MOSiR powierzył pracownikowi ośrodka, Janowi Konojackiemu. Wcześniej ogłosił konkurs i choć zgłosiły się trzy osoby, komisja nie wyłoniła kandydata na dyrektora.

Władze miasta postanowiły raz jeszcze ogłosić konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na oferty magistrat czeka do wtorku 20 lipca. Kandydat musi legitymować się wyższym wykształceniem na kierunku prawo lub administracja, lub ekonomia, lub zarządzanie i marketing oraz posiadać co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe. Mile będzie widziane wykształcenie w zakresie sportu i turystyki. Dodatkowo chętni powinni znać ustawy o samorządzie gminnym, powiatowym, pracownikach samorządowych, a także o sporcie i kodeks postępowania administracyjnego. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here