Szukają przewodników inspiracji

Rusza nabór do programu „Przewodnik Inspiracji”. Jego celem jest celem jest „promocja nieszablonowych ofert zwiedzania miasta oraz wyróżnienie przewodników, którzy posiadają ponadprzeciętną wiedzę o Lublinie i potrafią ją przedstawić w fascynujący sposób”.


Do kogo skierowany jest program? – Do osób zawodowo zajmujących się oprowadzaniem grupowym lub indywidualnym jak i tych, którzy to zajęcie traktują jako dodatkowe. Wyłonienie uczestników nastąpi na podstawie trzyetapowego procesu weryfikacji – informuje Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego ratusza.

Pierwszy etap polega na zgłaszaniu się chętnych osób za pośrednictwem formularza, który jest dostępny na stronie www.turystyka.lublin.eu. Osoby zakwalifikowane do drugiej części wezmą udział w teście sprawdzającym ogólną wiedzę z historii Lublina oraz podstawową znajomość oferty turystycznej i kulturalnej miasta. Ci, którzy odbyli szkolenie przewodnickie zakończone egzaminem, zostaną z niego zwolnieni. Trzeci etap zostanie przeprowadzony zostanie przez komisję, która dokona ostatecznej oceny podczas “indywidualnego spaceru”.

Jakie korzyści płyną z udziału w programie? – Nadanie prestiżowego tytułu “przewodnika inspiracji”, prezentacja sylwetki wraz z opisem na dedykowanym portalu www.przewodnik.lublin.eu, uczestnictwo w szkoleniach oraz spotkaniach – wymienia O. Mazurek-Podleśna.

Prawidłowo wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy trzeba złożyć do piątku, 8 marca w sekretariacie Wydziału Sportu i Turystyki UM przy ul. Filaretów 44. Można też wysłać formularz pocztą. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here