Szybko nie popływają

Nie ma szans, by jeszcze w tym roku szkolnym uczniowie ZSO nr 8 skorzystali z pływalni wyłączonej przed kilkoma miesiącami z użytku. Remont dachu nad basenem rozpocznie się dopiero wiosną, a zakończy najwcześniej w połowie roku. Lada dzień natomiast urzędnicy ogłoszą przetarg na wyłonienie firmy, która zrealizuje inwestycję.

Basen przy ZSO nr 8 został zamknięty w przededniu rozpoczęcia obecnego roku szkolnego. Ze względu na zły stan techniczny dachu inspektor nadzoru budowlanego wyłączył pływalnię z użytkowania. Uczniowie z klas sportowych i klubu Lider musieli przenieść się na basen przy I LO.
Po ekspertyzach okazało się, że dach nadaje się wyłącznie do wymiany. Jeszcze w starym roku miasto zleciło wykonanie projektu technicznego. Prezydent w budżecie na wymianę dachu wygospodarowała 300 000 zł. Okazało się, że to za mało i realizację inwestycji trzeba było przełożyć na 2017 rok. W dodatku nie było sensu rozpoczynać prac tuż przed nadejściem zimy. Urzędnicy dołożyli kolejne 300 000 zł i za 600 000 zł zamierzają wymienić nie tylko dach, ale i wszystkie okna w budynku pływalni.
– Lada dzień ogłosimy przetarg na wyłonienie wykonawcy – mówi Danuta Domańska, dyrektor Biura Inwestycji Miejskich w chełmskim magistracie. – W obecnym roku szkolnym nie będzie możliwości korzystania z pływalni, bo zaplanowane prace są dość czasochłonne i mogą ruszyć dopiero po zimie. Wykonawca rozbierze istniejącą konstrukcję, co nie będzie łatwym zadaniem, gdyż jednocześnie musi uważać, by nie uszkodzić niecki. Samo jej zabezpieczenie może okazać się dość kosztowne. Chcemy natomiast zrobić wszystko, by w nowym roku szkolnym 2017/2018 dzieci z „Ósemki” mogły korzystać z basenu. (ptr)