Szykują się remonty dróg

Na ul. Junoszy położony zostanie nowy asfalt na odcinku od posesji nr 12 do 49

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie szuka wykonawców remontów ulic: Junoszy, Mackiewicza oraz Furmańskiej. Zgodnie z planem dwie pierwsze mają być gotowe w wakacje, a trzecia do jesieni.


W przypadku położonej na Wieniawie ul. Klemensa Junoszy prace będą prowadzone w ramach realizacji zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego pod nazwą „Remont ulicy Junoszy w Lublinie” i obejmą wymianę asfaltowej nawierzchni jezdni na odcinku od posesji nr 12 do posesji nr 49 po stronie północnej. Będzie to dopełnienie prac w tym rejonie, gdzie w latach ubiegłych, dzięki staraniom Rady Dzielnicy, odnowione zostały przylegające do drogi ciągi piesze. Na oddanie inwestycji wybrany wykonawca będzie miał 70 dni od podpisania umowy.

O 10 dni mniej na uporanie się z zadaniem, będzie miał zwycięzca przetargu na położenie nowego asfaltowego dywanika na ul. Mackiewicza, łączącej ul. Związkową i ul. Chodźki. Prace będą realizowane z pominięciem środkowego odcinka wykonanego z kostki brukowej. Więcej czasu i na przygotowanie się i na realizację inwestycji będzie miał wykonawca wybrany do modernizacji drogi wewnętrznej, stanowiącej odcinek ul. Furmańskiej. To kolejny przykład udanej mobilizacji lokalnej społeczności i wywalczenia niezbędnego remontu w ramach budżetu obywatelskiego.

Zgodnie z założeniami projektu „Poprawa funkcjonalności i estetyki części dzielnicy Starego Miasta w Lublinie” dojazd do kamienic położonych wzdłuż Placu Zamkowego zmieni się nie do poznania. Kierowcy otrzymają nową, równą nawierzchnię bitumiczną, a piesi chodniki z żółtej kostki brukowej, które mają nawiązywać do odnowionych kilka lat temu trotuarów wzdłuż ul. Cyruliczej i pozostałej części ul. Furmańskiej. ZDiM określił w tym przypadku termin wykonania na 100 dni od podpisania umowy, z zastrzeżeniem, że prace budowlane nie będą mogły ruszyć przed 1 czerwca. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here