Tak przywitaliśmy Nowy Rok 2020!

Lubelskie sale balowe, restauracje, kluby i puby pękały w sylwestra w szwach. Bloki dudniły od domówek do świtu. Po kilkuletniej przerwie lublinianie powitali też Nowy Rok na placu Litewskim. Gwiazdami muzycznymi miejskiego Sylwestra byli m.in. Tomasz Momot Orkiestra i Natalia Wilk.


Atrakcje czekały na lublinian również na placu Łokietka. Mieszkańcy mogli podziwiać spektakl Fire Party, czyli pokaz ognia połączony z elementami kabaretu i prezentacją pirotechniki scenicznej. Zaprezentował go siedmioosobowy zespół, który tworzyli: Jakub Szwed i członkowie Fundacji sztukmistrzów/Kolektyw LŁ.

Gwiazdami Sylwestrowej Nocy Przebojów byli z kolei Tomasz Momot orkiestra, Natalia Wilk, Łukasz Jemioła i Tomasz Korpanty, którzy wystąpili w towarzystwie tancerzy lubelskiej formacji GAMZA. O oprawę muzyczną w klimacie tech-house zadbał DJ Alan White. Impreza zaczęła się o godzinie 21, a zakończyła o godz. 1.

W sylwestrową noc lublinianie mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Autobusy kursowały ze zwiększoną częstotliwością. GR