Taka miła, a złodziejka

Wracała z zakupów, a młoda, uśmiechnięta dziewczyna zaoferowała jej pomoc w niesieniu siatek. Później bez żadnych skrupułów pozbawiła starszą panią całych oszczędności.

Chełmska policja szuka dwóch oszustek, które okradły 83-letnią mieszkankę os. Zachód. W sobotę (2 maja) starsza pani wracała ze sklepu, gdy przed blokiem zaczepiła ją młoda dziewczyna. Udawała życzliwą, mówiła, że idzie do koleżanki, która mieszka w tym samym bloku. Zaoferowała pomoc w niesieniu ciężkich siatek. Gdy 83-latka weszła do mieszkania, po chwili dziewczyna zapukała do drzwi. Okłamała ją, że koleżanki nie ma w domu i czy może zostawić dla niej wiadomość. Starsza pani wpuściła do środka miłą dziewczynę.

– Po chwili pojawiła się kolejna nieznajoma, która chciała sprzedać narzutę. Chciały też rozmienić pieniądze. Starsza pani nie miała jednak drobnych – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Obie nieznajome opuściły mieszkanie. Następnego dnia, gdy 83-latka chciała pójść po zakupy, zorientowała się, że z szuflady zginęły pieniądze. – Wartość strat oszacowała na 5600 złotych. Sprawa jest wyjaśniana. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami – dodaje rzecznik policji. (pc)