Taki strażnik to skarb

Gdy na monitoringu wypatrzył podejrzanie zachowującą się grupkę ludzi z małymi woreczkami, zabezpieczył nagranie i zgłosił sprawę policji. Ta, dzięki temu sygnałowi, zatrzymała osoby podejrzane o posiadanie i handel narkotykami. Andrzej Gumienniak, funkcjonariusz SM w Świdniku, bo właśnie o nim mowa, za swoją wzorową postawę otrzymał nagrodę od burmistrza i komendanta.


2 maja funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zatrzymali osoby podejrzane o posiadanie narkotyków i handel nimi. Stało się to dzięki informacji, jaką policjantom przekazał st. insp. Andrzej Gumienniak ze Straży Miejskiej w Świdniku, kierujący centrum monitoringu. Gdy na ekranie wypatrzył podejrzanie zachowujące się osoby z małymi woreczkami, zabezpieczył materiał i niezwłocznie powiadomił policję. W uznaniu dla wzorowej postawy i zaangażowania w pracę burmistrz Waldemar Jakson oraz komendanta SM Janusz Wójtowicz postanowili uhonorować spostrzegawczego strażnika.
– Nasi strażnicy podchodzą do swojej pracy z zaangażowaniem i profesjonalizmem. Niejednokrotnie wykazywali się intuicją i doświadczeniem. Nagrodzenie st. insp. Andrzeja Gumienniaka za wielokrotnie wykazywaną inicjatywę to dla mnie zaszczyt – mówi Waldemar Jakson.
Pomoc w ujęciu dilerów to nie jedyna zasługa kierownika monitoringu. Kilka dni temu znów udowodnił, że ma oko na to, co dzieje się w mieście. Wypatrzył wandali, którzy próbowali zniszczyć tabliczkę Starostwa Powiatowego i być może są odpowiedzialni za zdewastowanie pojemników na śmieci. Na początku roku dzięki jego spostrzegawczości złapano też chuliganów, którzy niszczyli choinkę stojącą na placu 3 Maja. (opr. w)