Takim niestraszna żadna kara

Nie dość, że był pijany i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, to jeszcze próbował oszukać policjantów pokazując im prawo jazdy… swojego kolegi. Mowa o 29-latku z gminy Chełm, którego do kontroli zatrzymali urszulińscy policjanci. Mamy nadzieję, że tym razem sąd potraktuje go z całą surowością i wsadzi za kratki przynajmniej na kilka lat.

– Policjanci z ruchu drogowego w Urszulinie na ulicy Lubelskiej, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem – mówi Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie. – Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. 29-latek został przewieziony na komisariat, gdzie badanie alkomatem potwierdziło stan nietrzeźwości. Mężczyzna wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

Mieszkaniec gminy Chełm podczas kontroli dał policjantom prawo jazdy swojego kolegi, bo sam posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy we Włodawie. Teraz odpowie za popełnione przestępstwa. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Zamojska-Prystupa. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here