Tańczący seniorzy zachwycili publiczność

Jeden z festiwalowych występów

W zeszły czwartek w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbył się II Lubelski Festiwal Tańca „Taneczne Pasje Seniorów”, zorganizowany przez świdnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „Semper In Altum”.


Na świdnicki festiwal zjechali seniorzy nie tylko z Lubelszczyzny, ale również z województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego. Na scenie MOK zaprezentowały się formacje: Grupa Tańca Etnicznego „Bourree”, Grupa Taneczna FLOW, Ole! Babki, Lubelskie Czaderki, UteWianki, Seniority oraz solistki: Teresa Paradowska (Taniec ze skrzydłami) i Katarzyna Iskierko (Beladi).

– Festiwal był bardzo udany. Zabawa była doskonała, podobnie jak atmosfera, a do tego dopisała publiczność. Artyści byli profesjonalnie przygotowani, począwszy od strojów po choreografię, a poziom występów był bardzo wysoki – ocenia Danuta Mazurek, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych „Semper In Altum”, a jednocześnie członkini Grupy Tanecznej FLOW, działającej przy Lubelskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. – Oprócz takich aspektów pamiętajmy również, że taniec i aktywność są bardzo ważne dla seniorów, gdyż jest to świetna forma spędzania czasu, recepta na samotność i depresję.

Choć Festiwal nie ma formuły konkursu, to swoje nagrody za choreografie i wykonanie układu tanecznego przyznaje festiwalowa publiczność, która aplauzem kwitowała wszystkie występy, ale za najlepsze w obydwu kategoriach uznała te zaprezentowane przez Grupę Taneczną FLOW.

– W zeszłym roku nie udało się, a w tym wygraliśmy wszystko. Wychodzi na to, że zrobiliśmy Festiwal dla siebie – śmieje się prezes Mazurek, która tańczyła w zwycięskim zespole. – Mam nadzieję, że uda się nam powtórzyć sukces na podobnym festiwalu w Skarżysku-Kamiennej, gdzie wybieramy się w tym tygodniu.

Podczas imprezy dla seniorów i publiczności wystąpił Rafał Pydyś, wokalista i gitarzysta, który wykonał piosenki m.in. z repertuaru Seweryna Krajewskiego. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here