Tankował i wiał

Trzy razy ukradł paliwo z włodawskich stacji złodziej z Krakowa. Mężczyzna do niecnego procederu za każdym razem używał innego samochodu. Wpadł przez przypadek. Został zauważony na parkingu pod sklepem.


Włodawscy policjanci przedstawili zarzut 21-letniemu złodziejowi paliwa z Krakowa. Mężczyzna w dniach 6-7 lipca podjeżdżał na różne stacje paliw na terenie Włodawy, tankował do pełna, a następnie odjeżdżał nie płacąc. Za każdym razem poruszał się innym autem ze zmienionymi tablicami rejestracyjnymi. W ten sposób ukradł prawie 200 litrów paliwa o wartości ok. 1000 zł.

– Złodziej wpadł po tym jak policjanci otrzymali zgłoszenie, że najprawdopodobniej znajduje się pod jednym z włodawskich sklepów – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Zatrzymany przez mundurowych trafił do policyjnego aresztu. Do zarzucanego czynu przyznał się oraz wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Policjanci zabezpieczyli od podejrzanego pieniądze w kwocie 1000 zł na poczet przyszłych kar. Grozi mu do 5 lat więzienia. (bm)