Targi na lotnisku PWSZ

W Centrum Lotniczym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Depułtyczach Królewskich zaplanowano IV edycję Konferencji i Targów „GRANICE 21”. Dla publiczności zaplanowano m.in. pokazy samolotów i desantu z helikoptera Straży Granicznej, która obchodzić będzie jubileusz 30-lecia.

Planowane wydarzenie jest efektem umowy o współpracy przy jego organizacji podpisanej przez dra hab. inż. Arkadiusza Tofila, prof. PWSZ w Chełmie oraz Roberta Głowackiego, prezesa zarządu spółki „Targi Lublin S.A.”. IV edycja Konferencji i Targów GRANICE 21 organizowana jest przez Targi Lublin S.A. i Grupę MTP przy współpracy Rektora PWSZ w Chełmie, Komendy Głównej Straży Granicznej oraz Komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG. Imprezę zaplanowano na terenie Centrum Lotniczego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Depułtyczach Królewskich 27-28 sierpnia.

Wydarzenie to będzie miało charakter targów z udziałem wystawców i będzie otwarte dla publiczności. W programie zaplanowano: przylot statków powietrznych Straży Granicznej i innych służb mundurowych, które będą jednocześnie „eksponatami” wystawy, poświęconej lotnictwu SG, a także innych formacji w związku z obchodami 30-lecia SG.

W planach jest wystawa sprzętu naziemnego Straży Granicznej, pokaz desantu oddziału specjalnego SG z helikoptera na płytę lotniska oraz pokaz przewodników psów służących w SG. Wśród atrakcji także pokaz grup rekonstrukcyjnych odtwarzających historyczną formację Korpusu Ochrony Pogranicza. Wydarzenie odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here