Teatralne soboty na lubelskich osiedlach

Z okazji obchodów 450-lecia unii lubelskiej w trzech lubelskich dzielnicach odbędą się teatralne pikniki. Wstęp i udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.


Spotkania z teatrem przygotowało Centrum Kultury w Lublinie. Będą to wyjątkowe przedstawienia i happeningi skierowane do rodzin połączone z grami i animacjami. Wszystkie pikniki będą zaczynały się o godzinie 12.00, a potrwają do 20.00 i zakończą się spektaklem dla dorosłych. W planach pikników jest w sumie po pięć przedstawień i happeningów, a ich program jest identyczny dla każdej dzielnicy.

– Pikniki Teatralne to wydarzenia dla wszystkich, bez względu na wiek: najmłodsi będą mogli aktywnie wziąć udział w spektaklu „Latamy”, a wieczorem na scenie pojawią się aktorzy znani z filmów i seriali, by opowiedzieć słodko-gorzkie historie ojców w spektaklu „Tata ma kota” – zapraszają organizatorzy z CK.

Na piknikach przewidziano także zabawę inspirowaną obrazem Jana Matejki pt. „Unia lubelska”: każdy wraz z rodziną i przyjaciółmi, korzystając z rekwizytów i kostiumów, będzie mógł się wcielić w jedną z postaci z obrazu i zrobić sobie pamiątkową fotografię.

Pikniki odbędą się w kolejne soboty lipca: 6 lipca – Kalinowszczyzna – wąwóz między ul. Kleeberga a ul. Okrzei, 13 lipca – LSM– wąwóz przy SP 22) oraz 20 lipca Czechów – teren zielony przy SP 43.(EM.K.)

Program Pikników Teatralnych (identyczny dla każdej z dzielnic):

Godz. 12. 00-15.00: piknik rodzinny: zabawy, gry i animacje dla dzieci i całych rodzin. Godz. 15.00: Teatr Sztuczka „Latamy” (spektakl dla dzieci 3-5 lat). Godz. 16.00: żywy obraz „Unia lubelska” – zostań królem i damą dworu z obrazu „Unia lubelska” – akcja Matejko Foto Challenge. Godz. 18.00: Komediowy Teatr Historyczny Poławiaczy Pereł „Unia po lubelsku!”. Godz. 19.00: żywy obraz „Unia lubelska” – zostań królem i damą dworu z obrazu „Unia lubelska” – akcja Matejko Foto Challenge. Godz. 20.00: Scena InVitro „Tata ma kota (albo „Poczytaj mi tato”) – spektakle dla widzów dorosłych.