Tesco w inne ręce

Tesco sprzedaje swój biznes w Polsce, a sklepy tej sieci zmieniają właściciela. Ale nie wszystkie, bo 19 z nich nie podlega sprzedaży do innej sieci handlowej. Jaki będzie los chełmskiego Tesco i jej pracowników?

W czwartek Tesco poinformowało o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S. (jest własnością Salling Foundations z Danii, obsługuje 11 milionów klientów tygodniowo w Niemczech, Polsce i Danii; ma 50 tysięcy pracowników i roczne obroty w wysokości około 7 mld funtów brytyjskich). Transakcja obejmuje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę. Dave Lewis, prezes Grupy Tesco, stwierdził, że pozwoli to Grupie skoncentrować się na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie ma ona silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiąga marże i wyniki finansowe, które stanowią dla niej wartość.

Sfinalizowanie transakcji spodziewane jest w bieżącym roku finansowym. Grupa Tesco ma prowadzić dalsze działania w celu sprzedaży pozostałych nieruchomości, w tym 19 działających sklepów, nieobjętych tą transakcją sprzedaży. Wszystkie te informacje przekazano w obszernym komunikacie prasowym, ale nie wskazano w nim 19 sklepów Tesco niepodlegających umowie sprzedaży do Salling Group. Czy wśród nich jest chełmskie Tesco? O przekazanie tych ważnych informacji i dalszy los pracowników Tesco w Chełmie dopytywaliśmy w biurze prasowym sieci. Ale na konkretne oficjalne informacje w tej sprawie trzeba poczekać.

– Informacje dotyczące poszczególnych sklepów podamy w przyszłym tygodniu, gdy poinformujemy bezpośrednio koleżanki i kolegów pracujących w tych obiektach – poinformowało Biuro Prasowe Tesco Polska. – Wszystkie sklepy Tesco pozostają otwarte.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmie nie mają żadnego zgłoszenia o grupowych zwolnieniach – ani w Tesco, ani w innym, większym zakładzie pracy w Chełmie i powiecie chełmskim.

– Nie mamy żadnych informacji o zwolnieniach grupowych i cieszymy się z tego – mówi Barbara Gil, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie.

Do tematu chełmskiego Tesco wrócimy. (t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here