Tir na postoju, kierowca w izolacji

Czytelnicy „Nowego Tygodnia” zwracali uwagę, że od kilku tygodni na jednym z pasów jezdni przy ul. 15 Sierpnia stoi ciężarówka. Okazało się, że kierowca przebywał w izolacji, bo zachorował na Covid-19.

– Na dwupasmówce przy ulicy 15 Sierpnia często stoją ciężarówki – mówi mieszkaniec osiedla Słoneczne. – Niedawno dwa pojazdy zastawiały pas jezdni, utrudniając jazdę kierowcom. Interweniowali funkcjonariusze straży miejskiej i jedna z ciężarówek w końcu odjechała. Ale druga stoi już kolejny tydzień, a przecież to nie parking.

Chełmscy strażnicy miejscy znają problem i zapewniają, że interweniowali w sprawie ciężarówki, o której mowa. Najpierw włożyli za wycieraczkę powiadomienie o tym, że należy zabrać stamtąd pojazd, bo taki postój jest niedozwolony. Ale reakcji nie było. Ustalono właściciela i wysłano awizo, ale potwierdzenia odbioru pisma do ubiegłego wtorku nie było. Za to szybciej udało się dodzwonić do właściciela i wyjaśnić sytuację.

– Poinformował, że kierowca ciężarówki zachorował na Covid-19 i przez ten czas przebywał w izolacji. Właściciel pojazdu zobowiązał się, że w najbliższym czasie ciężarówka zostanie zabrana z tego miejsca – informowali 29 grudnia ub.r. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Chełmie. (mo)