Tłumy ruszą na zakupy?

Bez przecinania wstęgi i bez atrakcji o charakterze rozrywkowym w czwartek, 26 marca, zostanie otwarta Galeria Chełm. Zatrudnieni w sklepach pracownicy obawiają się, że tłumy klientów, nie zważając na zagrożenie koronawirusem, bez opamiętania ruszą na zakupy, narażając siebie i innych na utratę zdrowia, a może nawet życia. Władze Galerii podkreślają, że w tej nowej rzeczywistości priorytetem jest zapewnienie klientom najpotrzebniejszych produktów do codziennej egzystencji, ale też zapewniają, że będą stosować się do wszelkich zaleceń sanepidu i ministra zdrowia.

Galeria Chełm rodziła się w wielkich bólach. Pierwsze plany jej budowy pojawiły się ponad 15 lat temu, ale ówczesna rada miasta, którą kierował obecny przewodniczący Longin Bożeński, pod naciskiem kilku lokalnych kupców, nawet nie chciała słyszeć o zmianach lokalnego prawa i wydaniu zgody na budowę sklepów wielkopowierzchniowych. Przy ulicy Lubelskiej miała wtedy powstać dwupoziomowa wielka galeria handlowa.

Sytuacja zmieniła się w kolejnej kadencji, gdy miastem zarządzała Agata Fisz. Radni zmienili studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, a następnie plan, zezwalając na budowę centrów handlowych…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 23.03.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.