Tłumy świętowały imieniny Hanny

W niedzielę (24 lipca) gmina Hanna obchodziła swoje „imieniny”. Pogoda, jak na zamówienie, była cudna, więc pozwoliła na przednią zabawę. Wszystkie imienniczki Hanny, jak co roku, otrzymały piękne prezenty, a imieninowi goście zostali poczęstowani wspaniałym i bardzo, bardzo smacznym tortem.

Imprezę otworzyła wójt Grażyna Kowalik, dziękując za trud i zaangażowanie wkładane w realizację swoich pasji wszystkim osobom, które przyczyniły się do promocji i budowania pozytywnego wizerunku gminy Hanna. Wśród wymienionych znalazły się nazwiska: Katarzyny Denisiuk, Józefa Olesiejko, Haliny Weremczuk, Stanisława Bożyka, Krystyny Kaźmieruk, Barbary Kaźmiruk, Marii Sarnackiej, Urszuli i Wojciecha Łukaszuków i Karoliny Patejuk.

Najmłodsi uczestnicy imienin wybornie bawili się wraz z panem Kleksem i jego Akademią oraz bajkowym postaciami z klownem, czarownicą, kurczakiem, krokodylem, żółwiem, wilkiem i tygryskiem. Wiele radości sprawiły im także dmuchane zamki. Na smakoszy regionalnych przysmaków czekały pięknie przygotowane stoiska Kół Gospodyń z Zaświatycz, Hanny i Holeszowa oraz stoisko seniorów pod wdzięczną nazwą „Przysmaki Babuni”. Dobrą zabawę podczas imienin wszystkim gościom zapewnili soliści i zespoły: Paweł Miłosz z GOK Sławatycze, Martyna Cenian i Karolina Władyczuk wraz z Zespołem Wokalno-Instrumentalnym z GOKiS w Hannie, Biesiadnicy z Żeszczynki, Radość z Liszna, Studio Wokalne BREVIS z Białej Podlaskiej, czy Kabaret TEN również z Białej Podlaskiej. Wieczorny koncert zespołu VERDIS porwał publiczność, która podczas dalszej części imprezy do późnych godzin bawiła się wraz z zespołem BALANCE.
Organizatorzy, czyli wójt i GOKiS w Hannie, już teraz zapraszają na kolejne imieniny za rok. (b)