To będzie wielkie święto siatkówki

Podczas środowej konferencji, w której udział wzięli organizatorzy oraz partnerzy turnieju głos zabrał także Tomasz Wójtowicz, nasz mistrz siatkówki

Dwunastokrotny mistrz Niemiec i ćwierćfinalista ubiegłorocznej Ligi Mistrzów Berlin Recycling Volleys oraz włoski zespół prowadzony przez słynnego trenera Radostina Stojczewa WithU Verona Volley uzupełniły w minionym tygodniu stawkę drużyn, które wezmą udział w międzynarodowym turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza, który odbędzie się 17 i 18 września w lubelskiej hali Globus. Już wcześniej organizatorzy, ogłosili, że w zawodach uczestniczyć będą także LUK Lublin i Barkom-Każany Lwów, ukraińska drużyna, która będzie występowała w najbliższym sezonie w Polskiej Lidze Siatkówki.


– Dzięki uczestnictwu drużyn: Berlin Recycling Volleys, WithU Volley Verona, Barkom-Każany Lwów i LUK Lublin wydarzenie zyskuje rangę międzynarodowego i z satysfakcją muszę przyznać, że wszystko wskazuje na to, że będzie to jeden z najważniejszych turniejów okresu przygotowawczego do rozpoczęcia sezonu ligowego w Europie. Wierzę, że obsada, poziom organizacyjny, wsparcie partnerów i sponsorów oraz przede wszystkim niskie ceny biletów wpłyną pozytywnie na frekwencję podczas turnieju Bogdanka Volley Cup mojego imienia – mówi mistrz olimpijski i mistrz świata Tomasz Wójtowicz.

Berlin Recycling Volleys to jeden z najlepszych klubów w historii Niemiec. W drużynie trenowanej przez Cédrica Énarda występują m.in.: reprezentant Słowenii Sašo Štalekar, jeden z liderów niemieckiej kadry narodowej Ruben Schott oraz srebrny medalista niedawno zakończonej edycji Ligi Narodów, Amerykanin Cody Kessel.

Warto zaznaczyć, że Jeffrey Jendryk występujący niedawno w drużynie z Berlina, zasilił szeregi innego z rywalizujących podczas turnieju zespołu – LUK Lublin. Jego występ będzie zatem doskonałą okazją do przedstawienia się lubelskim kibicom.

WithU Verona Volley z kolei to dziewiąta drużyna ligi włoskiej prowadzona przez trenera Radostina Stojczewa, ze składem, w którym nie brakuje znanych nazwisk. Grają tam choćby reprezentant Włoch Lorenzo Cortesia, Brazylijczyk Raphael Vieira de Oliveira oraz reprezentant Kanady John Perry.

Podczas środowej konferencji zostały ogłoszone ceny biletów na turniej. Nie są wygórowane – dwudniowe karnety kosztują 60 i 30 zł (normalny) oraz 50 i 25 zł (ulgowy).

Z kolei bilety na jeden dzień to wydatek odpowiednio 40 i 20 zł oraz 30 i 15 zł.

Przygotowano również bilety w specjalnych cenach 5 i 10 zł dla osób z niepełnosprawnościami. Na specjalne pakiety cenowe mogą też liczyć szkoły, kluby sportowe oraz firmy zainteresowane zakupem biletów grupowych.

Wejściówki nabyć można za pośrednictwem platformy eBilet.pl.

Wszystkie mecze turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza zostaną pokazane na sportowych antenach Polsatu w godzinach 14:45 i 17:30.

Sponsorem tytularnym wydarzenia organizowanego przez Fundację im. Tomasza Wójtowicza jest Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

– Jesteśmy mecenasem lubelskiego sportu nie tylko z nazwy, ponieważ Bogdanka od wielu lat wspiera sport w regionie, angażując się bezpośrednio poprzez sponsoring różnych dyscyplin sportu. Turniej Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza, siatkarskiej legendy pochodzącej z Lublina, to duże sportowe wydarzenie. Cieszymy się, że organizatorzy zaprosili do udziału w turnieju drużyny, które gwarantują siatkarskie emocje na najwyższym poziomie. Jestem pewien, ze dzięki temu turniej przyciągnie wielu mieszkańców nie tylko Lublina, ale również całego regionu – mówi Artur Wasil, prezes zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka SA. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here