To może być bardzo kosztowne głosowanie

Stanowisko Sejmiku Województwa Lubelskiego „w sprawie wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych” nie zostało uchylone. Podczas piątkowej, nadzwyczajnej sesji radni głosami rządzącej w województwie Zjednoczonej Prawicy (17 do 14) odrzucili uchwałę w tej sprawie.


O uchylenie stanowiska wnioskowali radni opozycji: Koalicji Obywatelskiej, Stowarzyszenia Polska 2050 (Ewa Jaszczuk) oraz Lewicy (Tadeusz Kochanowski), argumentując, że Komisja Europejska może zagrozić cofnięciem unijnych dotacji regionom, w których przyjęto podobne uchwały.

– Przez to stanowisko możemy stracić 10 miliardów złotych z Unii Europejskiej dla naszego regionu – mówił podczas sesji Krzysztof Komorski, radny Koalicji Obywatelskiej, dodając, że Komisja Europejska wystosowała pismo, w którym głosi, że ten dokument narusza wartości europejskie.

O tym, że zagrożenia utraty środków nie ma odpowiedział radnemu Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego, podkreślając że piątkowa sesja jest sesją typowo propagandową, a nie merytoryczną. – Zagrożenia utraty 10 mld zł nie ma. Nie ma żadnych sygnałów płynących z Komisji Europejskiej, że warunkiem przyznania tych środków jest wycofanie tego stanowiska – mówił marszałek Stawiarski.

Stanowisko „w sprawie wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych” uchwalono w kwietniu 2019 roku. Radni przyjęli stanowisko, w którym zapisano między innymi konieczność „obrony naszej szkoły i rodziny (…) przed rozprzestrzeniającą się ideologią sprzeczną z chrześcijańskimi wartościami”. Za przyjęciem stanowiska głosowało wówczas 24 radnych (oprócz Zjednoczonej Prawicy także PSL), przeciwko 3, w głosowaniu nie wzięło udziału 4 radnych. LK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here