To oni nas zachwycili!

„Jedziemy tu z kogucikiem. Rzecz o wielkanocnych obyczajach” w wykonaniu 6-latków z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Chełmie

Tradycja świąteczna w regionie nie ginie! Po raz kolejny pokazał to Chełmski Jarmark Wielkanocny organizowany przez redakcję „Nowego Tygodnia”, na który w niedzielę, 25 marca, przybyły tłumy. W hali sportowej czekały na nich smakołyki i mnóstwo ozdób wielkanocnych przygotowanych przez blisko stu wystawców. Czas przedstawić tych, którzy podczas imprezy zaprezentowali się najlepiej.

Tradycją stało się, że podczas Chełmskiego Jarmarku Wielkanocnego przygotowujemy konkurs na najpiękniej przystrojony boks i stoisko oraz wybieramy najładniejsze ozdoby i kulinarny smak Jarmarku. Nie inaczej było tym razem. A oto wyniki!
Nagrody ufundowane przez Agatę Fisz, prezydent Chełma, otrzymali: Jan Ulanicki w kategorii stoisko za rzeźby w drewnie Chrystusa Frasobliwego i Zofia Sieniewicz w kategorii ozdoba świąteczna za pisanki wielkanocne wykonane tradycyjną techniką skrobania. Wyróżnienie otrzymała natomiast Renata Górska za „magiczne”, drewniane jajo, które jest nie tylko ozdobą, ale też uczy podstawowych praw fizyki.
Piotr Deniszczuk, starosta powiatu chełmskiego był sponsorem nagrody w kategorii najlepszy smak wielkanocny, którą przyznano Spółdzielni Socjalnej „Miranna” z Wierzbicy za babkę wielkanocną oraz za najładniejszy boks wystawienniczy, która trafiła do Stowarzyszenia na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dorohusku „Pomocna dłoń”. Wyróżnienie natomiast przyznano Kole Gospodyń Wiejskich „Roztoka”.
Dwa wyróżnienia podczas naszego Jarmarku ufundował także Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa lubelskiego. Otrzymały je: Maria Szwargolińska za ozdoby świąteczne na stół oraz Szkoła „Jobs” z Chełma.
Nagrodę specjalną, której fundatorem była firma „Smaki Natury” z Zamościa, otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Białopola.
Gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy

Organizatorem Wielkiego Bożonarodzeniowego Jarmarku była redakcja „Nowego Tygodnia”, a współorganizatorem – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie. Jego dyrektorowi Krzysztofowi Białowiczowi i pracownikom składamy serdeczne podziękowania za sprawną pomoc w przygotowaniu hali na przedświąteczną imprezę.
Serdecznie dziękujemy także wicemarszałkowi województwa lubelskiego Krzysztofowi Grabczukowi, prezydent Agacie Fisz i staroście powiatu chełmskiego Piotrowi Deniszczukowi, którzy objęli nasz Jarmark honorowym patronatem.
Za pomoc w organizacji imprezy dziękujemy: Zbigniewowi Mazurkowi – prezesowi spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie, Barbarze Baluk – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, Joannie Wąsowicz ze Starostwa Powiatowego w Chełmie, Krystynie Majówce – dyrektor wydziału organizacji i nadzoru w Urzędzie Miasta Chełm, Elżbiecie Bajkiewicz-Kaliszczuk – dyrektor wydziału kultury sportu i turystyki w Urzędzie Miasta Chełm, Emilowi Pieleckiemu – dyrektorowi galerii „Pokusa” w Chełmie, Agnieszce Poźniak z działu animacji i zajęć dodatkowych Chełmskiego Domu Kultury, a także Edycie Wójtowicz – właścicielce „Gospody Sto Pociech”.
Podziękowania składamy także Barbarze Foryt – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 8 w Chełmie oraz dzieciom i nauczycielkom Agacie Szykule i Bożenie Komendzie, które przygotowały 6-latki do występu podczas naszego Jarmarku pod tytułem: „Jedziemy tu z kogucikiem. Rzecz o wielkanocnych obyczajach”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here