To są niechronieni uczestnicy ruchu

W ciągu zaledwie kilku minut w Chełmie doszło do dwóch wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jeden z kierowców uderzył w rowerzystę, drugi – w pieszą na przejściu. Uważajcie – apeluje policja.

(7 lipca) We wtorek przed godz. 18 na skrzyżowaniu ul. Litewskiej i Botanicznej skręcający w lewo kierowca renault (70 lat) wymusił pierwszeństwo, w efekcie czego potrącił jadącego z naprzeciwka 61-letniego rowerzystę. Cyklistę wyrzuciło w powietrze i uderzył o przednią szybę samochodu. Karetka zabrała poszkodowanego mężczyznę do szpitala. Natomiast kierowca podobno miał się początkowo tłumaczyć tym, że oślepiło go słońce. Sprawę bada policja.

Zaledwie kilka minut po wypadku z udziałem rowerzysty doszło do kolejnego potrącenia tzw. niechronionego uczestnika ruchu drogowego – tym razem pieszej na przejściu przy al. Armii Krajowej. Jadąca prawym pasem ciężarówka zatrzymała się, gdy 72-letnia kobieta weszła na pasy, ale gnający lewym pasem 44-latek z Lublina za kierownicą VW Passata – już nie. Z obrażeniami ciała starsza pani również została przetransportowana do szpitala.

– Kobietę potrącił samochód w momencie, gdy przechodziła przez przejście dla pieszych. Z kolei do potrącenia, jadącego drogą z pierwszeństwem przejazdu, rowerzysty doszło na skrzyżowaniu. Policjanci wyjaśniają okoliczności obu wypadków i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze – podkreśla podkom. Ewa Czyż, rzecznik chełmskiej komendy policji. (pc, fot Policja)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here