Tomografia oka w szpitalu we Włodawie

Poradnia Okulistyczna w Przychodni Specjalistycznej przy al. J. Piłsudskiego 66 we Włodawie oferuje pacjentom z problemami okulistycznymi nową jakość wykonywanych usług.

– Dzięki nowoczesnej specjalistycznej aparaturze medycznej oraz profesjonalnej kadrze szpital zapewnia usługi na najwyższym poziomie – mówi Teresa Szpilewicz, dyrektor włodawskiego szpitala. – Sprzęt, który posiadamy, umożliwia kompleksową i możliwie najdokładniejszą diagnostykę okulistyczną.

Obecnie oprócz podstawowych badań diagnostycznych wykonuje się w Poradni OCT oka, czyli optyczną koherentną tomografię dna oka. Jest to jedna z najnowocześniejszych metod diagnostycznych, niezbędna w rozpoznawaniu chorób siatkówki (szczególnie ważne w diagnostyce zmian chorobowych w obrębie części dna oka, tzw. plamki). OCT jest badaniem nieinwazyjnym, skierowanym głównie do osób, u których stwierdzono zmiany chorobowe: zwyrodnienia plamki związane z wiekiem, zmiany cukrzycowe w plamce, otwór w plamce, obrzęk plamki, błony nasiatkówkowe, a także monitorowanie zmian jaskrowych, stan rogówki przed i po zabiegach laserowej korekcji wzroku. Dzięki OCT specjalista może dokładnie ocenić stan przedniej i tylnej części gałki ocznej, w tym rogówki, kąta przesączania, plamki, nerwu wzrokowego, siatkówki.

Dodatkowo wykonywane są badania aparatem GDX. Jest to badanie służące ocenie rozwoju choroby u pacjentów chorych na jaskrę. Ocenia stopień ścieńczenia lub zaniku włókien nerwowych. Badanie aparatem GDX umożliwia obrazowanie dna oka poprzez nierozszerzone źrenice.

Pacjent zostaje również diagnozowany nowoczesnym aparatem USG, który pozwala zobaczyć, co dzieje się za okiem, czyli w oczodole. Badanie wykonuje się wtedy, gdy do zdiagnozowania pacjenta nie można wykorzystać lampy szczelinowej. Tak dzieje się, gdy z powody zaćmy lub bielma rogówki nie można zajrzeć do wnętrza gałki ocznej.

Włodawska placówka nadal wykonuje cieszące się dużym zainteresowaniem bezpłatne zabiegi usuwania zaćmy.

Pacjenci, którzy chcą skorzystać z usług lekarzy okulistów Poradni, powinni zgłosić się do Rejestracji Specjalistycznej (I piętro) ze skierowaniem od lekarza rodzinnego. Obecnie termin oczekiwania na wizytę u okulisty wynosi ok 2 tyg. Więcej informacji na stronie internetowej szpitala www.spzoz.wlodawa.pl lub pod numerami telefonu 797 704 913 i 797 704 919. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here