Tour de Pologne przez Chełm

9 sierpnia br. do Chełma zawita Tour de Pologne. W dniu wyścigu kolarskiego, a także w dniach go poprzedzających na kierowców czeka szereg utrudnień w ruchu drogowym. Kto nie zastosuje się np. do zakazu zatrzymywania się w kilku lokalizacjach, temu odholują auto. Lepiej zapoznać się z poniższymi szczegółami.

Działania dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa na ulicach miasta rozpoczną się w piątek, 6 sierpnia, w godzinach 17-18. Tego dnia służby miejskie rozpoczną ustawianie znaków zakazu zatrzymywania pojazdów. Zakaz będzie obowiązywał na następujących ulicach: Mickiewicza (po obu stronach jezdni), Lubelska (wzdłuż ulicy od ronda im. Jana Pawła II, przez pl. Łuczkowskiego do końca ul. Lubelskiej przy PWSZ), Uściługska, Przechodnia, Kopernika (po obu stronach jezdni – od cerkwi do skrzyżowania z ul. Mickiewicza), pl. Niepodległości (parking od strony zachodniej, najbliżej ul. Stephensona naprzeciwko bloków mieszkalnych). Policja ma początkowo upominać kierowców, którzy nie zastosują się do zakazu zatrzymywania, jednak w sytuacji, gdy właściciel nie usunie swojego pojazdu w wyznaczonym terminie, tj. do soboty 7 sierpnia, pojazd ten zostanie odholowany na koszt właściciela.

W sobotę, 7 sierpnia, z ruchu całkowicie wyłączony zostanie kilometrowy odcinek finiszu trasy wyścigu od ronda im. Jana Pawła II do końca ul. Lubelskiej przy PWSZ, który będzie wyznaczony specjalnymi płotkami. Ratusz informuje, że zamknięcie odcinka w sobotę spowodowane jest przygotowaniami organizatora wyścigu. W tym czasie dojazd do posesji znajdujących się na tej trasie będzie zapewniony wyłącznie dla osób mieszkających w jej obrębie. Będzie to jednak możliwe jedynie do dnia wyścigu, czyli 9 sierpnia, do godziny 16.30, kiedy trasa zostanie całkowicie zamknięta. Pojazdy z zaopatrzeniem będą mogły wjechać w zamkniętą strefę jedynie w sobotę. 9 sierpnia, czyli w dniu wyścigu, w godzinach 17.30-19.30 całkowicie wyłączony z ruchu zostanie odcinek będący trasą przejazdu zawodników. W tym czasie policja i służby porządkowe, będą kierować ruchem ręcznie, dlatego urzędnicy apelują do chełmian o stosowanie się do wszystkich komunikatów i zaleceń funkcjonariuszy.

Dekoracja zwycięzców odbędzie się w okolicach pl. Łuczkowskiego, a konkretnie bliżej schodów do chełmskiej bazyliki, gdzie zostanie ustawiona scena. Chełmscy urzędnicy informują jeszcze, że z chwilą wjazdu do miasta peletonu – o godz. 18.15 – drogi dojazdowe do Chełma od strony ulic: Zawadówka, Rejowiecka oraz Włodawska zostaną zamknięte aż do momentu przejazdu kolarzy. Całość koordynacji działań związanych z bezpieczeństwem dróg spoczywa w rękach Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Przypominamy, że kolarze wjadą do Chełma od ul. Zawadówka, a następnie przejadą przez: rondo im. R. Dmowskiego, ul. Rejowiecką, wiadukt na alei Armii Krajowej, rondo im. Jana Pawła II, ul. Lubelską – pl. Łuczkowskiego (początek pętli), ul. Hrubieszowską, rondo im. H. Lewczuka ps. „Młot”, al. I Armii Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Lwowską, Al. I Armii Wojska Polskiego (drugi pas), rondo im. Marii i Lecha Kaczyńskich, ul. Żwirki i Wigury, rondo przy Chełmskim Domu Kultury, ul. Stephensona, pl. Niepodległości (skręt w lewo w na 1 Pułku Szwoleżerów), ul. 1 Pułku Szwoleżerów, ul. dr Jadwigi Młodowskiej (do skrzyżowania przy cerkwi), ul. Mikołaja Kopernika, ul. Adama Mickiewicza, ul. Obłońska, ul. Zielna, al. Armii Krajowej, rondo im. Jana Pawła II, ul. Lubelska, pl. Łuczkowskiego (finisz). (opr. mo)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here