Tragiczna śmierć radnego Mariana Pietrasia

Motocykle były wielką pasją radnego Mariana Pietrasia

W miniony piątek odbył się pogrzeb 64-letniego Mariana Pietrasia, radnego Rady Powiatu Lubelskiego, który zmarł w wyniku wypadku drogowego spowodowanego przez pijanego w sztok kierowcę fiata cinquecento.


Marian Pietraś mieszkał w Niedrzwicy Dużej, ale był znany w Lublinie, nie tylko jako polityk i społecznik (działał aktywnie w Stowarzyszeniu Emaus-Lublin), ale i jako zapalony motocyklista. I właśnie kolejny wypad motocyklowy, w miniony weekend, przyniósł mu śmierć w sytuacji drogowej, której nikt nie mógł przewidzieć. Do tragedii doszło na wzniesieniu drogi w Krępie-Kościelnej koło Kielc.

Marian Pietraś i towarzyszący mu na drugim motocyklu kolega, nagle ujrzeli dziwne manewry kierowcy cinquecento. Cała sytuacja wyglądała tak, jakby kierowca fiata chciał zawrócić na drodze, ale jego auto wjechało nagle tylnymi kołami do rowu. Siedzący za kółkiem fiata dodał gazu i „wystrzelił” wprost przed nadjeżdżających motocyklistów. Marian Pietraś nie miał szans, żeby zareagować i uderzył w auto, jadący za nim kolega „położył” motor na jezdni i uniknął centralnego zderzenia. 58-letni kierowca cinquecento miał ok. 4 promile alkoholu w organizmie.

Lubelskiego radnego przewieziono do szpitala w Radomiu. Lekarze walczyli o jego życie wiele godzin, niestety, w nocy z soboty na niedzielę Marian Pietraś zmarł. Jadącemu za nim koledze nic poważnego się nie stało, po oględzinach lekarskich został zwolniony do domu.

„Nasz przyjaciel, Marian Pietraś nie żyje. Nie potrafił odmówić nikomu pomocy. Ubyło dużo dobra na Ziemi.”, „Pokój jego duszy, nasz najlepszy sąsiad, uczynny człowiek, dusza i serce.”, „To naprawdę był piękny człowiek… Nie mogę uwierzyć…. Pójdzie do nieba. A ja się modlę.”, „Pamiętam Pana Mariana, zawsze uśmiechnięty, miał poczucie humoru, bardzo miły człowiek.”, „Nietuzinkowy człowiek z pasją, który był oddany drugiemu człowiekowi.” – takie komentarze internautów na Facebooku, zarówno z Polski i zagranicy, mnożą się w dziesiątki. LT