Tragiczny skok policjanta

Komisarz Piotr Czubak, który przez lata pracował w lubelskiej policji, w wolnych chwilach oddawał się swojej drugiej pasji, jaką były skoki spadochronowe. W tej dyscyplinie odnosił wiele znaczących sukcesów

Pilnie potrzebna krew dla komisarza Piotra Czubaka, który w piątek uległ tragicznemu wypadkowi podczas skoków spadochronowych.


– Do dramatycznego wypadku z jego udziałem doszło w piątek rano (23.09) podczas szkoleń międzynarodowej grupy na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim. Jak wstępnie ustalono, dwóch skoczków z niewyjaśnionych dotąd przyczyn runęło na ziemię. Jeden zginął na miejscu, a drugi, komisarz Piotr Czubak, ciężko ranny został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jego stan jest bardzo ciężki. By ratować życie Piotra bardzo pilnie potrzebna jest krew (bez względu na grupę) – mówi komisarz Anna Kamola z KWP Lublin. – Zwracamy się z ogromną prośbą o oddawanie tego cennego daru mogącego uratować życie naszemu koledze. Przy rejestracji należy podać imię i nazwisko poszkodowanego policjanta oraz punkt krwiodawstwa, do którego ma trafić krew: KOM. PIOTR CZUBAK, REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA W ŁODZI, UL. FRANCISZKAŃSKA 17/25 – dodaje.

Komisarz Piotr Czubak ostatnio pracował w otwockiej komendzie, ale przez wiele lat był funkcjonariuszem garnizonu Policji Lubelskiej, pracował jako dyżurny Komisariatu Policji w Bełżycach. (l)