Traktorzysta zalany

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciągnika, którego zatrzymali dwaj młodzi mężczyźni. Traktorzysta z gminy Żółkiewka omal nie wbił się w osobowe Audi, którym jechali 23-latkowie.

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w ubiegłą sobotę na terenie gminy Rudnik. Dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że dwóch mężczyzn jadących Audi ujęło poruszającego się ciągnikiem rolniczym marki MTZ. – Stało się to po tym, jak o mały włos nie staranował ich traktorem, wjeżdżając na pas ruchu, którym się poruszali – mówi Jolanta Babicz z KPP w Krasnymstawie. Mężczyźni pojechali za ciągnikiem i zatrzymali jego kierowcę. Od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna miał też problemy z poruszaniem się. 23-letni mieszkańcy powiatu zamojskiego i krasnostawskiego od razu wezwali na miejsce policję.

Okazało się, że 56-letni traktorzysta z gminy Żółkiewka miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto ciągnik, którym jechał, nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here