Triumf Stadniny Koni w Białce

Parillus (fot. E. Imielska)

Niezwykle wyrównana rywalizacja, wysoki poziom zaprezentowanych koni i emocje do samego końca towarzyszyły 27. Wiosennemu Pokazowi Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce.

Tytuł Najlepszego Konia wiosennego pokazu koni czystej krwi arabskiej w Białce zdobył młody ogier ze Stadniny Koni w Białce – Parillus. Najwięcej medali podczas imprezy wywalczyły konie ze Stadniny w Janowie Podlaskim (złoty i dwa srebrne), a po dwa: Stadnina Koni w Michałowie i gospodarze imprezy Stadnina Koni w Białce. Do pokazu zgłoszono łącznie 109 koni. Najwięcej – 69 – wystawili hodowcy prywatni. Liczną reprezentację przywiozła Stadnina Koni w Janowie Podlaskim – 19 koni. Stadnina Koni w Michałowie zaprezentowała 15, a Stadnina Koni w Białce – 6.

Znakomitą jakość zaprezentowała Stadnina Koni Białka, która spośród zaprezentowanych sześciu koni zdobyła złoto i brąz oraz tytuł Najlepszego Konia Pokazu. Wszystkim zwycięzcom i medalistom nagrody wręczał Lucjan Cichosz – kierownik Stadniny w Białce. Ranga imprezy miała charakter międzynarodowy, o czym świadczy obecność sędziów z Belgii, Włoch, Hiszpanii, Norwegii i Syrii. Czempionem ogierów rocznych został Parillus ze Stadniny Koni w Białce, w tej samej kategorii trzecie miejsce zajął ogier Belmari z Białki.

Czerwiec to dla Stadniny w Białce czas wzmożonej pracy. Już tydzień po Pokazie koni w Białce, odbył się dwudziesty pierwszy narodowy młodzieżowy czempionat koni rasy małopolskiej. Do rywalizacji zgłoszono 47 koni, ale Białka medali nie wywalczyła. Z okazji 90-lecia powołania Stada Ogierów w Białce podczas imprezy kierownik Cichosz wręczył odznaki honorowe pracownikom Małopolskiej Hodowli Roślin oraz dyplomy uznania dla zasłużonych hodowców. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here