Troje kłamczuszków na granicy

(14 kwietnia) Do odprawy granicznej na przejściu w Dorohusku, na kierunku wjazdowym, stawiło się troje obywateli Ukrainy. Dwóch mężczyzn i jedna kobieta wręczyli funkcjonariuszom straży granicznej dokumenty potwierdzające podjęcie przez nich zatrudnienia w Polsce. Kłopot w tym, że papiery całej trójki zostały sfałszowane. Próba oszustwa wyszła na jaw.


– Funkcjonariusz SG dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy – potwierdza por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału SG.

Podróżni zostali zatrzymani, a w sprawie zostało wszczęte postępowania przygotowawcze. – Obywatele Ukrainy odpowiedzą teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami.

Czyn ten usankcjonowany jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności. Po zakończeniu prowadzenia wobec nich czynności procesowych podróżni otrzymali również decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski. Po tym jak zostali zwolnieni, wszyscy powrócili na Ukrainę – dodaje por. Sienicki.

Tylko od stycznia funkcjonariusze NOSG ujawnili już ponad 300 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli granicznej. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here