„Trójka” nie będzie docieplona

Projekt na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie przepadł. Podobno zabrakło tylko pięciu punktów, choć tylko trzy projekty odrzucono po ocenie formalnej. Burmistrz wyjaśnia, że to był projekt z góry chybiony, zaś o naciski na złożenie tego projektu „obwinia” m.in. radną Elżbietę Wołoszun. Jak widać klęska ma teraz i ojca, i matkę.

Zarząd Województwa Lubelskiego ogłosił listę projektów, które otrzymały dofinansowanie z RPO z konkursu „Efektywność energetyczna sektora publiczna”. Wśród kilkudziesięciu pozytywnie ocenionych wniosków nie ma tego z Włodawy. Jest za to (warty prawie 3 mln zł, dofinasowanie ponad 2,2 mln zł) projekt docieplenia szkoły w Urszulinie.

Porażkę włodawskiego wniosku szeroko komentują internauci. Najciekawsza część tej dyskusji miała miejsce pomiędzy radną miejską, Elżbietą Wołoszun, a burmistrzem Wiesławem Muszyńskim. Oto wybrane cytaty (pisownia oryginalna):

Elżbieta Wołoszun – …czy jest prawdą że nie otrzymaliśmy dofinansowania na termomodernizację szkoły nr 3. Z tego co się orientuje to środki na te działanie były tak duże i wszystkie gminy które złożyły a otrzymały 60 punktów w ocenie wniosku mają dofinansowanie. Pan się na sesjach denerwuje że ja się czepiam ale jak tego nie robić jak kolejny tak ważny projekt nie otrzymuje dotacji co jest nie tak. Ktoś wziął pieniądze za napisanie projektu a tu klapa. Kilka miesięcy temu na sesji kiedy był ogłoszony konkurs na te działanie Pan twierdził, że nie można złożyć aplikacji śrubujemy w następnej edycji i co teraz? Tak ważna sprawa jak remont szkoły nr 3 budżet miasta bez środków zewnętrznych nie wytrzyma.

Wiesław Muszyński – No właśnie, Dzięki m.in. Pani sugestii złożyliśmy wniosek, mimo że mówiliśmy, że budynek jest młody i był w międzyczasie częściowo termomodernizowany, więc może nie spełnić wszystkich parametrów energetycznych. Ale spokojnie, poczekajmy na oficjalną informację, bo takiej jeszcze nie otrzymaliśmy i jeżeli to się potwierdzi, odwołamy się o ponowne przeliczenie punktacji.

Jak więc widać, nie tylko sukces ma wielu ojców, porażka również. gd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here