Trzech dilerów mniej

W ubiegłym tygodniu włodawscy policjanci zatrzymali trzech dilerów narkotykowych. Przeraża to, że stojąc ledwie u progu dorosłości mężczyźni ci dysponowali bardzo dużymi ilościami narkotyków. Wszystkim grozi do 3 lat więzienia.

– W poniedziałek (15 stycznia) włodawscy kryminalni w efekcie dwóch oddzielnych operacji zatrzymali 19 i 20-latka z Włodawy – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Mundurowi przy okazji zabezpieczyli susz takiej ilości narkotyku, z którego można uzyskać ponad 80 działek. Z kolei w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych 20-letniego włodawianina ujawniono jeszcze prawie 100 sztuk tabletek niewiadomego pochodzenia, które zostały zabezpieczone do dalszych badań – dodaje pani rzecznik. Dzień wcześniej za podobne przestępstwo zatrzymany został 18-latek z gminy Hańsk. Młody mężczyzna posiadał w saszetce woreczek z marihuaną, z której można było uzyskać ok. 35 działek dilerskich.
Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków zabronionych. Za to przestępstwo zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanio grozi im do 3 lat odsiadki. (bm)