Trzech Króli w Wojsławicach

Ulicami Wojsławic, 6 stycznia, już po raz trzeci przeszedł Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy gminy po raz kolejny w takiej formie świętowali uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak na stałe wpisał się w gminną tradycję.

Uroczystość święta Trzech Króli rozpoczęła się w samo południe od mszy św. w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła w Wojsławicach. Barwny Orszak prowadzili druhowie OSP niosąc przepiękne chorągwie. W tym roku w rolę króli wcielili się: wójt gminy Wojsławice – Henryk Gołębiowski, radny gminy – Grzegorz Łoś oraz proboszcz parafii w Wojsławicach ks. Zbigniew Kasprzyk.

Za nimi szli ministranci z kolorowymi gwiazdami kolędniczymi, młodzież w jasełkowych przebraniach oraz mieszkańcy gminy Wojsławice ustrojeni w królewskie korony. Wszyscy uczestnicy Orszaku uroczyście śpiewając kolędy przeszli wokół Rynku i ul. Uchańską do Domu Kultury. Tam odbył się coroczny koncert kolęd i pastorałek.

W tym roku mogliśmy usłyszeć zespół dziecięcy „Iskierki”, solistki Lenę Zielińską i Gabrielę Has, zespół wokalny „Mada Bis”, chór „Wojsławianie” oraz gościa specjalnego koncertu – zespół wokalny „Hubal”, reprezentujący Klub 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. W organizację Orszaku Trzech Króli zaangażowanych było wiele podmiotów i osób z terenu gminy Wojsławice, dzięki którym jest podtrzymywana tradycja obchodów święta Objawienia Pańskiego. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here