Trzeci miesiąc lecimy w górę

W styczniu Port Lotniczy Lublin obsłużył ponad 26,9 tys. podróżnych, czyli o ok. 8 proc. więcej niż w styczniu 2019 roku. To już trzeci miesiąc, po kilkunastu miesiącach spadków, kiedy świdnickie lotnisko odnotowuje lepsze wyniki niż przed rokiem.


– W ósmy rok działalności lotnisko weszło ze wzrostami. Dobre wyniki zanotowano zarówno w ilości operacji, jak i obsłużonych pasażerów – mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

A to wszystko mimo likwidacji 6 stycznia przez linie lotnicze TUIfly połączenia do Antwerpii. Władze Portu zakładają, że tendencja wzrostowa utrzyma się na stałe i na koniec roku liczba korzystających ze świdnickiego lotniska pasażerów ponownie przekroczy 400 tys. W osiągnięciu tego wyniku ma pomóc uruchomienie w sezonie letnim czarterów do Turcji oraz Bułgarii i pojawienie się nowych, stałych połączeń.

– Na ten rok mamy już zapowiedziane 3 połączenia czarterowe: do Burgas i Antalyi z TUI oraz Antalyi z biurem podróży „Itaka”. Oczywiście prowadzimy rozmowy z przewoźnikami na temat nowych, stałych połączeń, ale praktyką jest, że to oni, a nie porty lotnicze, informują o ich pozytywnym zakończeniu i uruchomieniu nowych tras – mówi P. Jankowski. JN