Trzecia fala doszła do szkół?

Kolejne szkoły odwołują zajęcia z powodu koronawirusa. Do końca minionego tygodnia lekcje całkowicie zawieszono w Leśniowicach a częściowo w Wierzbicy, Majdanie Starym, Dorohusku, Krasnymstawie i kilku włodawskich placówkach.

Trzecia fala pandemii, o której coraz więcej mówi się w mediach, uwidoczniła się nie tylko w statystykach, ale dotknęła bezpośrednio placówki oświatowe. Coraz więcej szkół zawiesza zajęcia z powodu koronawirusa. Nauczyciele, u których badania potwierdziły zakażenie, idą na kwarantannę a dyrekcja zawiesza lekcje. W niektórych szkołach zajęcia odwołano całkowicie, na przykład w Leśniowicach od 22 do 26 lutego.

A w pozostałych częściowo – w tych klasach, z którymi styczność mieli zarażeni. Tak było m.in. w SP w Wierzbicy, gdzie zajęcia odwołano do 19 do 26 lutego, SP w Dorohusku (od 25 lutego do 4 marca), SP w Majdanie Starym (18-27 lutego), Publicznej Szkole Podstawowej Krasnymstawie (od 22 lutego do 1 marca) oraz kilku włodawskich placówkach: SOSW (22-26 lutego), SP Nr 3 (19-28 lutego), SPS Nr 4 (22-26 lutego).

Szczepienia nauczycieli już trwają

12 lutego rozpoczęło się szczepienie nauczycieli. W pierwszej kolejności kwalifikują się do niego nauczyciele wychowania przedszkolnego, pracownicy żłobków, klubów dziecięcych, placówek pieczy zastępczej oraz dziennej opieki, pomoce nauczyciela, pomoce wychowawcy, nauczyciele klas I-III SP (w tym wychowawcy świetlic, bibliotekarze, psycholodzy i pedagodzy), nauczyciele szkół i placówek specjalnych, instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych i kadra kierownicza tych placówek. Od połowy lutego trwały zapisy pozostałej kadry pedagogicznej w tym szkół wyższych, ale w wieku do 65 lat. Nauczyciele urodzeni w 1955 r. muszą jeszcze poczekać na swoją kolejkę. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here