Trzy razy na podium

Pierwsze miejsce wśród kobiet w dwóch kategoriach oraz trzecie miejsce na podium w swojej kat. wiekowej. W drodze po zwycięstwo mł. asp. Iwona Panas z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie pokonała setki uczestników. Jej przepis na sukces to regularne treningi i determinacja w dążeniu do celu.

W dn. 8-9 czerwca w Borzygniewie (gm. Mietków w woj. dolnośląskim) odbyły się zawody Triathlon Mietków. W trakcie imprezy, już po raz trzeci, mundurowi z całego kraju stanęli w szranki w ramach Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/4 IM (iron mana). Zmagania rozpoczęli od pływania na dystansie 950 metrów, następnie 45 kilometrów jazdy rowerem i dalej 10,5 km biegu. Na starcie ustawiło się blisko siedmiuset zawodników. Sklasyfikowano 35 policjantów – wśród nich mł. asp. Iwonę Panas z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Chełmianka pokazała, na co ją stać, zdobywając mistrzostwo policji w III Mistrzostwach Polski Policji wśród kobiet oraz Mistrzostwo IPA wśród kobiet. Natomiast w klasyfikacji generalnej, w której rywalizowało blisko 700 osób, zajęła III miejsce w kat. K30. To ogromny sukces tym bardziej dla kogoś, kto sportem zajmuje się amatorsko.

– Utrzymanie dobrej formy zawdzięcza regularnym treningom z Chełmską Grupą Triathlonu i współpracą z Chełmskim Parkiem Wodnym – mówi o zwyciężczyni podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy KMP w Chełmie.

Mistrzostwa organizowane były przez Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego i Zarządem IPA Regon Wrocław, pod patronatem Komendanta Głównego Policji. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here