Tuby nie wszystkim w smak

Jedni są zachwyceni, inni nie zostawiają na pomyśle suchej nitki. Tak wielu kontrowersji dostarczyły drewniane tuby do słuchania przyrody ustawione nad brzegami Bugu w Różance, Orchówku i Woli Uhruskiej.

Osoba, która wejdzie do drewnianej tuby, ma silniej i w lepszym stopniu odbierać dźwięki dochodzące z najbliższej okolicy. W powiecie włodawskim nad granicznym Bugiem pojawiły się trzy takie nowatorskie instalacje. Koszt jednej to ok. 1500 zł. Projekt o nazwie „Łączy nas Bug” wymyśliło i mu lideruje miasto Drohiczyn.

Zakłada utworzenie niemal na całej długości Bugu szlaku kajakowego odpowiednio oznakowanego, a którego elementami rozpoznawczymi będą właśnie drewniane megafony. Do partnerów projektu, czyli m.in. gmin Wola Uhruska i Włodawa, należało partycypowanie w kosztach zakupu tych instalacji oraz oznakowanie trasy na swoim terenie. Gdy w ubiegłym tygodniu tuby ustawiono nad Bugiem w Woli Uhruskiej, Różance oraz w Orchówku, zaczął się internetowy hejt.

Ogromna większość komentujących nie widziała żadnego sensu inwestowania w coś, co jest „przerostem formy nad treścią”. Fala krytyki spłynęła po równo na władze obu gmin, choć decyzję o przystąpieniu do projektu podjęli radni. Co by jednak nie mówić o megafonach, z pewnością już przyczyniły się do promocji szlaku po Bugu. (bm, fot. Gmina Włodawa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here