Turek z niemiecką wizą i zarzutami

Kolejny cudzoziemiec z marzeniami o lepszym życiu w Niemczech swoją podróż zakończył w Dorohusku. Tym razem za posługiwanie się fałszywym dokumentem odpowie przed sądem obywatel Turcji.

– 47-latek okazał do kontroli granicznej paszport, w którym znajdowała się niemiecka wiza wydana rzekomo w konsulacie Republiki Federalnej Niemiec w Ankarze. Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że dokument w postaci naklejki wizowej został wykonany na wzór oryginału, a ponadto w Systemie Informacji Wizowej (VIS) ustalono, że pod wskazanym numerem została zarejestrowana wiza zawierająca inne dane – tłumaczy Wojciech Kopeć z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymany Turek przyznał się, że fałszywą wizę nabył w Istambule. Nazwiska człowieka, który mu ja sprzedał, nie znał. Zresztą nie było mu do niczego potrzebne, chciał jedynie szybko dostać się za granicę i podjąć pracę w Niemczech.

– Cudzoziemeiec usłyszał zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem oraz nielegalnego przekroczenia granicy podstępem. Ponadto otrzymał administracyjną decyzję o odmowie wjazdu na teren Polski – dodaje Kopeć. (pc)