Twierdza Lublin nie do zdobycia

LUK Politechnika wygrała w sobotę u siebie z ZAKSĄ 3:0 i nadal przewodzi ligowej tabeli!

Ze zmiennym szczęściem walczyli w miniony weekend nasi pierwszoligowi siatkarze. LUK Politechnika bez problemów pokonała w Lublinie ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0, odnosząc już 18 wygraną w obecnym sezonie, w tym piętnastą bez straty seta! Z kolei Polski Cukier Avia przegrała w Świdniku z wyżej notowanym Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3
LUK Politechnika na podtrzymanie zwycięskiej serii we własnej hali potrzebowała niewiele ponad godzinę.

Gospodarze już w pierwszym, trwającym zaledwie 19 minut secie, pokazali rywalom, że nie będą mieli w Lublinie czego szukać. Szybko zbudowali kilkupunktową przewagę (5:2, 8:3, 11:5). Nie do zatrzymania w lubelskim zespole byli serbski przyjmujący David Mehić oraz pozyskany niedawno Jakub Ziobrowski.

W drugim secie goście przez chwilę próbowali dotrzymać kroku miejscowym. Zaczął punktować Wiktor Kłęk, a w bloku całkiem nieźle spisywał się Ernest Kaciczak. W połowie tej partii akademicy zdołali jednak odskoczyć na dwa oczka 14:12. W końcówce za sprawą serwisów Grzegorza Pająka przewaga jeszcze wzrosła (25:20).

W ostatnim secie przyjezdni mieli znowu ponownie problemy z przyjęciem, tym razem zagrywek Kamila Durskiego. W ataku nie mylił się Paweł Rusin i gospodarze bez większych problemów wygrali 25:18 MVP został wybrany Kamil Szaniawski.

LUK Politechnika lublin – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:18, 25:20, 25:18)

LUK Politechnika: Ziobrowski 13, Pająk, Mehić 6, Rusin 4, Stajer 2, Szaniawski 10, Majstrović (libero) oraz Durski, Seliga 4 i Wachnik 8.

ZAKSA: Szczechowicz, Klęk 13, Kosian 2, Wóz 3, Kaciczak 13, Zapłacki, Pogłodziński (libero) oraz Biesek 3, Giża i Maciejewicz.

W Świdniku starcie z wyżej notowanym zespołem z Częstochowy gospodarze rozpoczęli znakomicie. W pierwszym secie Exact Systems Norwid nie miał żadnych argumentów, aby nawiązać jakąkolwiek walkę ze świdniczanami. Po 17. minutach Avia wygrała 25:13!
Kluczowa dla losów spotkania okazała się druga partia.

Po półgodzinnej walce w końcówce nerwy bardziej zdołali opanować rywale, zwyciężyli 26:24, tym samym doprowadzając do wyrównania. W setach nr 3 i 4 ciężar gry na swoje barki w zespole gości wziął Damian Kogut. To głównie dzięki jego postawie częstochowianie wygrali najpierw 25:18, a następnie 25:22 i cały mecz 3:1.

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (25:13, 24:26, 18:25, 22:25)

Avia: Guz 5, Obermeler 10, Nowak 4, Rawiak 11, Swodczyk 16, Rećko 14, Kuś (libero oraz Sługocki 1, Żywno, Machowicz, Walawander, Kurek.
Norwid: Kryński 13, Usowicz 7, Szewczyk 7, Kowalski 4, Kogut 15, Mucha 6, Wasilewski (libero)oraz Kopyść, Walczak, Franczak, Cieślik, Biliński.

Pozostałe mecze 24. kolejki siatkarskiej TAURON I Ligi Mężczyzn:

Mickiewicz Kluczbork – BBTS Bielsko-Biała 3:2 (25:23, 25:21, 16:25, 18:25, 15:13 16:25) * MCKiS Jaworzno – eWinner Gwardia Wrocław 0:3 (15:25, 20:25, 21:25) * Visła Bydgoszcz – AZS AGH Kraków 3:1 (24:26, 25:18, 25:19, 25:20).
Niedzielne spotkanie: Krispol Września – Lechia Tomaszów Mazowiecki zakończyło się po zamknięciu tego wydania tygodnika. BAS Białystok – KPS Siedlce został przełożony na 20 marca * pauzowała Olimpia Sulęcin.
1. LUK Politechnika 22 56 59-15
2. Visła 21 53 61-22
3. BBTS 21 52 56-23
4. Norwid 22 44 51-35
5. KPS Siedlce 21 39 46-33
6. Gwardia 22 39 46-35
7. Mickiewicz 21 34 44-40