Twój kleszcz – twój problem

Liczył, że lekarz nocnej opieki usunie kleszcza, który może zarazić go boreliozą i zapaleniem mózgu. W odpowiedzi usłyszał, że ma sobie radzić sam, bo od medyków pomocy nie otrzyma, a poza tym „usunięcie kleszcza w szpitalu może mieć skutki uboczne”.

– W niedzielę byłem w lesie, najprawdopodobniej wtedy złapałem kleszcza, ale zobaczyłem go dopiero w poniedziałek – opowiada czytelnik.

Było już późno, gdy mężczyzna odkrył wbitego w pachwinę pajęczaka. Przestraszony, bo pierwszy raz w życiu miał styczność z kleszczem, natychmiast pojechał na SOR. Tam – z racji tego, że z zasady na SOR trafiać powinni tylko pacjenci w stanie zagrożenia życia – został odesłany do przyszpitalnej przychodni, gdzie działa tzw. nocna i świąteczna opieka. Ale i tu nie otrzymał pomocy. – Ochroniarz kazał mi zadzwonić pod numer z kartki …

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 13.07.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here