Twórczy czas, miłe wspomnienia

Akcja „Ferie z biblioteką” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie dobiegła końca. Z dwutygodniowego wypoczynku i interesujących zajęć skorzystała spora grupa dzieci.


Pierwszy dzień rozpoczął się warsztatami artystycznymi, podczas których uczestnicy przy użyciu swoich zdolności plastycznych z wykorzystaniem skarpetki, włóczki i innych zdobień stworzyli przepiękne krasnale. Pod okiem prowadzącej warsztaty Urszuli Ulman dzieci wykazały się kreatywnymi pomysłami.

Stałym elementem ferii zimowych w bibliotece są gry i zabawy ruchowe. Wobec tego nie mogło zabraknąć w tych dniach zajęć ruchowych czy literackich promujących sport oraz czytelnictwo w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” jako alternatywę spędzania wolnego czasu. Prowadzone przez Bogusławą Górską zajęcia muzyczno-ruchowe zawsze cieszą się w bibliotece największym powodzeniem.

Zakończeniem ferii był wyjazd do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na warsztaty pt. „Co to jest kultura i gdzie w tym zabawa?”. Podczas wycieczki dzieci poznały historię budynku i znajdujące się w nim zazwyczaj niedostępne dla zwiedzających przestrzenie. Miały możliwość porozmawiania z pracownikami instytucji którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz o wybranych wydarzeniach realizowanych w Centrum Spotkania Kultur. Dodatkowo uczestnicy zostali zaangażowani w zabawy grupowe i integracyjne. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here