Tydzień z Internetem

(29 marca) Klub Emeryt:-)pl uczestniczył w zajęciach „e-Pasjonaci” zorganizowanych we Włodawskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.

Spotkanie rozpoczęło się od rozgrzewki, podczas której uczestnicy krótko się zaprezentowali oraz wybrali symbole odnoszące się do ich zainteresowań. W dalszej części, rozwiązując quiz, klubowicze dowiedzieli się m.in. jak powstaje ogon syreny, z jakich zaskakujących składników można wykonać domowym sposobem farbę tablicową i ile wariacji sernikowych znajduje się na blogu „Kwestia smaku”. Każde z pytań było inspiracją do przedstawienia ciekawego bloga dotyczącego różnych pasji – w tym majsterkowania, gotowania i szycia. Klubowicze przedstawili też moc pomysłów wykorzystania spinacza do bielizny – zaczynając od oczywistych i prozaicznych tj. wieszanie prania, a kończąc na odważnych propozycjach zastosowania rzeczonego jako spinki do mankietów, ozdoby na włosy oraz w formie ozdobnej do spinania szala.
Z dużym zainteresowaniem spotkało się pytanie zadaniowe. Uczestnicy przystąpili do tworzenia pudełek na długopisy wykazując się pomysłowością i inwencją twórczą.
Spotkanie, poprowadzone przez dyrektora MBP Jacka Żurawskiego zakończyło się wręczeniem uczestnikom upominków przekazanych przez burmistrza Włodawy i Urząd Miejski we Włodawie.
Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz siódmy. W dotychczasowych edycjach wzięło udział 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami. (ep)