Tytuł i szabla od ministra

Od lewej: minister RiRW Jan Krzysztof Ardanowski, prezes Bielucha Janusz Mojak, sekretarz stanu KP Adam Kwiatkowski

Janusz Mojak, prezes Spółdzielni Mleczarskiej BIELUCH w Chełmie, otrzymał z rąk ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz sekretarza stanu Kancelarii Prezydenta Adama Kwiatkowskiego zaszczytny tytuł Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP 2019 oraz wyjątkową nagrodę w postaci szabli oficerskiej.

Pretendenci do tytułu oprócz osiągniętych wysokich rezultatów gospodarczych w obszarze rolnictwa i agrobiznesu, odznaczają się szczególną etyką w zarządzaniu swoimi przedsiębiorstwami lub gospodarstwami rolnymi. Każdy z nominatów – przy zgłoszeniu do konkursu – wymaga specjalnych rekomendacji. Prezes Zarządu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Waldemar Broś, który rekomendował udział w konkursie prezesa Janusza Mojaka, tak uzasadnił swój wybór:

– To profesjonalista w każdym calu. Jest menadżerem mleczarskim o ogromnym doświadczeniu, świetnie przygotowanym do zadań i wyzwań, które obecnie stoją przed branżą mleczarską. Ważne przy tym – na bieżąco uzupełnia swoją wiedzę fachową, co pozwala mu nie tylko na umiejętne kierowanie chełmską Spółdzielnią Mleczarską, ale także na systematyczny jej rozwój modernizacyjny i technologiczny. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here